Milli maçlarda Türkiye tek yürek oldu, harcamalar durdu

Milli maçlarda Türkiye tek yürek oldu, harcamalar durdu

Milli maçlarda Türkiye tek yürek oldu, harcamalar durdu

 

 

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), Euro 2024 karşılaşmalarında Türkiye’nin oynadığı maçlar sırasında Garanti BBVA kartları ile yapılan harcamaların özetiyle ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre, maçlar sırasında kart aktivitelerinde düşüşler yaşandı.

 

GÖSAŞ’ın araştırmasına göre, Türkiye’nin ilk olarak Gürcistan’la oynadığı maç saatleri süresince kart kullanımında  %22,2 oranında düşüş yaşanırken, Portekiz maçında ise düşüş oranı %25,6 olarak gerçekleşti.. Çekya maçında %29,4 oranıyla harcamalar azalırken çeyrek finale yükseldiğimiz Avusturya maçı sırasında kart aktiviteleri %36,5’e kadar düştü. Maçlar esnasında ekrana kitlenen Türkiye’de harcamalar ciddi oranda düşmüş oldu.

 

Maçların heyecanı, yemek siparişlerini de etkiledi!

Futbol tutkusunun ön planda olduğu ülkemizde milli maçlar yemek siparişlerine yönelik harcamaları da etkiledi. Maç öncesi yemek siparişleri saat 19.00’daki Gürcistan ve Portekiz maçlarında % 30 ve %40 artarken, daha geç saatteki Çekya ve Avusturya maçlarında %15 ila %20 arası artış gösterdi.

 

Maç Esnasındaki Kredi Kartı İşlem Aktivitesi Değişimleri